Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před rokem první iPhone spustil revoluci v ovládání mobilního telefonu. Nyní přichází jeho druhá generace, která přináší několik vylepšení. A to i na český trh. Novinka se může pochlubit podporou 3G sítí a nechybí ani A-GPS navigace. Čtěte první českou recenzi!
iPhone 3GiPhone 3GiPhone 3GiPhone 3GiPhone 3G

První generace iPhonu způsobila malou revoluci. Ani ne tak svojí výbavou jako svým uživatelsky velmi přívětivým ovládáním. Dosud se mobilní telefony nebo komunikátory s dotykovým displejem ovládaly pomocí dotykového pera, od příchodu iPhonu postačí pouze prsty.

Z iPhonu se stal fenomén. První generace se prodalo zhruba šest milionů kusů, což je na vůbec první mobilní telefon od výrobce více než slušné číslo. Podle počtu vydaných článků a televizních reportáží týkajících se iPhonu všude po světě se může zdát, že důležitější mobil v současnosti neexistuje.

Úspěch iPhonu, na nějž se tvořily fronty v den začátku prodeje, i když jej nikdo ještě neměl v ruce, podnítil konkurenci, která se snaží na tento fenomén zareagovat. Nejrychleji se konceptu iPhonu chytili korejští výrobci LG a Samsung. Model Prada od LG se dokonce začal prodávat ještě před iPhonem, i když byl představen o něco později než iPhone.

 


iPhone - kdy, kde a za kolik

  • iPhone 3G se začal prodávat 11. července na dvaadvaceti trzích. Celkově se iPhone 3G bude do konce roku prodávat v 70 zemích světa.
  • V České republice je iPhone 3G dostupný od 22. srpna u všech tří operátorů (O2, T-Mobile, Vodafone).
  • Cena dotovaného přístroje se na českém trhu pohybuje od jedné koruny po necelých 10 tisíc korun za 8GB verzi resp. po téměř 12 tisíc korun za 16GB verzi. V zahraničí se nejnižší dotovaná cena pohybuje v přepočtu od 1 400 Kč ve Švýcarsku po zhruba 3 400 korun ve Francii. V USA pak stojí přibližně 3 000 korun. Tyto ceny platí jen při úpisu vybraného tarifu na dobu určitou.
  • Nedotovaný iPhone lze pořídit jen ve vybraných evropských zemích včetně České republiky. U nás se prodává za ceny oscilující okolo 12 tisíc korun za 8GB verzi a 14 tisíc korun za 16GB verzi
  • Lze očekávat, že i v Česku bude po vzoru zahraničních trhů iPhone po prvních dnech vyprodaný. Pokud se z jakýchkoliv důvodů rozhodnete nekupovat iPhone v ČR a chcete se pro něj vydat do zahraničí, ověřte si nejdříve, zda je na vybraném trhu vůbec dostupný. Stejně tak radíme dávat pozor na koupi přístroje přes internet. Ověřte si, že je telefon odblokovaný. Momentálně totiž zatím iPhone 3G odblokovat nelze.

Svůj "iPhone“ se snaží nabídnout všichni velcí výrobci mobilních telefonů. O plánech Nokie se již nějaký čas ví, generální manažer Nokie se dokonce nechal slyšet, že úspěšný koncept okopírují a ani se nebudou stydět. Mobil ve stylu iPhonu připravuje i Motorola a Sony Ericsson. Pozadu nechce zůstat ani hlavní konkurent Apple na severoamerickém trhu, společnost RIM, známá svými komunikátory BlackBerry.

 

Náhledy fotografií ze složky Mobily - recenze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář